niedziela, 27 lutego 2011

Zyskowny „Rynek Złota”, ruszają zapisy na kolejne produkty strukturyzowane w Banku Pekao

Aż 37,18 procent zysku przyniosła dwuletnia inwestycja w strukturyzowany certyfikat depozytowy „Rynek Złota”, przygotowany przez Bank Pekao. Natomiast od 21 lutego do 14 marca będzie trwać subskrypcja na kolejne dwa certyfikaty strukturyzowane Pekao o trzyletnim okresie zapadalności: „Skarby Natury” i „Blask Złota”.


Zysk z certyfikatu strukturyzowanego „Rynek Złota”, opartego na zmianach cen tego kruszcu,  wyniósł w ujęciu rocznym ponad 18 proc. Oznacza to, że zysk w skali rocznej był ponad trzykrotnie wyższy niż w przypadku standardowych lokat bankowych dostępnych na rynku. Także na tle innych lokat strukturyzowanych wynik „Rynku Złota” zdecydowanie się wyróżnia. Z zestawienia wyników inwestycyjnych tego typu produktów zakończonych w 2010 roku na portalu Structus.pl wynika, że zaledwie trzy spośród ponad trzystu struktur przyniosły zysk roczny w wysokości co najmniej 18 proc.. Co ważne, przez cały okres trwania inwestycji, zachowana była pełna ochrona zainwestowanego kapitału.
- Niewątpliwym atutem „Rynku Złota” - obok trafnie dobranego aktywa - były przyjęta formuła wypłaty i wysoki poziom partycypacji wynoszący 100%, pozwalające w pełni czerpać korzyści ze wzrostu indeksu, na którym oparto strukturę – mówi Sławomir Olszewski, Dyrektor Biura Produktów Inwestycyjnych i Strukturyzowanych w Banku Pekao SA.
Na zmianach ceny złota będzie oparty także kolejny, tym razem trzyletni, certyfikat strukturyzowany „Blask Złota”, którego subskrypcja rusza 21 lutego i potrwa do 14 marca. Drugim produktem strukturyzowanym, który Bank Pekao zaproponuje swoim klientom będą „Skarby Natury”. Potencjalne zyski będą w nim zależeć od zachowania koszyka indeksów opartych na metalach przemysłowych (aluminium, nikiel) i produktach rolnych (kukurydza i pszenica). Certyfikaty „Skarby Natury” i „Blask Złota” zapewniają 100% ochronę kapitału na zakończenie inwestycji.
 - „Skarby Natury” są doskonałą alternatywą inwestycyjną dla naszych klientów i zapewniają im możliwość dywersyfikacji portfela w oparciu o inne niż tradycyjne aktywa inwestycyjne, takie jak np. akcje czy obligacje– tłumaczy Mateusz Gołąb, dyrektor zarządzający Departamentu Klienta Zamożnego, nadzorujący ofertę produktów inwestycyjnych w Banku Pekao S.A.
Minimalna kwota inwestycji dla klientów zainteresowanych nabyciem certyfikatów strukturyzowanych to 5 tysięcy złotych.
18 lutego wypłatą zysku w postaci kuponu warunkowego w wysokości 7 proc. zakończył się również wyemitowany dwa lata temu „Certyfikat Rynku Chińskiego”. Wypłata warunkowego kuponu, zgodnie z zapisami dokumentacji Certyfikatu, to konsekwencja nadspodziewanie silnych wzrostów indeksu, na którym oparto produkt i przekroczenia w trakcie trwania inwestycji bariery ustalonej na poziomie 170% jego wartości początkowej.

http://media.pekao.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przegląd wiadomości z PPK

 W mijającym  tygodniu o PPK można było przeczytać: "Do tej pory do uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych trafiło już 251 mln ...