Decydując się na ubezpieczenie na życie musimy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, o których często zapominamy podczas rozmowy z agentem. Ubezpieczyciel to nie jest firma z którą musimy się wiązać raz na zawsze (chociaż najczęściej tak jest). Poniżej kilka dobrych rad o czym pamiętać kupując polisę ubezpieczeniową.
- Należy pamiętać, że mamy rozbieżne cele. Celem agenta jest maksymalizacja zysków a naszym maksymalna ochrona jak najniższym kosztem
- Musimy być przygotowani do rozmowy z agentem. Warto przed rozmową poczytać sobie w internecie informacje na temat ubezpieczeń i ustalić z najbliższą rodziną czego tak naprawdę potrzebujemy i na co nas stać
- Agenci mają procent od sprzedaży. Patrzą więc na to, ile sami zarobią i nie są skłonni do informowania nas o tańszych alternatywach i oferowania prostych i tanich produktów . U nas ciągle nie dba się o dobre relacje z klientami. Można wręcz odnieść wrażenie, że firma chce sprzedać produkt i zapomnieć o nabywcy.
- Absolutnie musimy być pewni czy chcemy zabezpieczyć swoich najbliższych czy zapewnić sobie spokojną emeryturę. Wbrew temu co twierdzą agenci firm ubezpieczeniowych tych dwóch rzeczy nie należy łączyć. To są przecież dwie rożne sprawy.
- Rozważmy zakup samej polisy na wypadek śmierci. Koszt jest niewielki max. kilkadziesiąt złotych miesięcznie przy sumach ubezpieczeniach przekraczających 100 000 zł.. Pozostałe wolne środki lokujmy w inwestycjach do których będziemy mieli swobodny dostęp (lokata, fundusze inwestycyjne, akcje)
- Pamiętajmy, że składka kwartalna, półroczna., roczna jest zawsze tańsza od miesięcznej
- Dbajmy o własne pieniądze. Agent ubezpieczeniowy widząc nasze wahanie, zacznie grać na naszych emocjach. Będzie opowiadał o katastrofach, plagach i innych nieszczęściach,
- Tylko my decydujemy czy chcemy się ubezpieczyć czy też nie
- Wykupując ubezpieczenie na życie warto zapytać o tzw. umowy dodatkowe. Wiadomo, że śmierć jest ostatecznością i dlatego warto się ubezpieczyć również od innych nieszczęść: trwałego inwalidztwa, utraty wzroku, utraty zdolności do pracy czy zachorowania na jedną z groźnych chorób jak zawał serca czy nowotwór. Każde TU ma swoją własną ofertę umów dodatkowych i należy samemu ocenić ich wartość
- Umawiajmy się na kolejne spotkanie, do czasu którego zapoznamy się z warunkami ubezpieczenia. Może warto sprawdzić ofertę konkurencji?
- Sprawdź następujące warunki polisy:
- Wysokość składki – generalnie im wyższa
składka, tym wyższa kwota ubezpieczenia.
- Liczbę wykluczeń, sytuacji w których TU może odmówić wypłaty kwoty ubezpieczenia.
- Czy można zawiesić opłacanie składek w sytuacjach losowych np. w przypadku utraty pracy?
- Czy można w nagłej potrzebie zmniejszyć wysokość opłacanej składki?
- Liczbę wykluczeń, sytuacji w których TU może odmówić wypłaty kwoty ubezpieczenia.
- Czy można zawiesić opłacanie składek w sytuacjach losowych np. w przypadku utraty pracy?
- Czy można w nagłej potrzebie zmniejszyć wysokość opłacanej składki?
Ubezpieczenie na życie powinno być jednym ze
stałych elementów naszych finansów osobistych. Cysto pamiętamy o
ubezpieczenie samochodu i mieszkania, a o własnym życiu nie
myślimy, szczególnie, jeżeli jesteśmy młodzi. Jednak szczególnie
jako rodzice, czy osoby posiadające kredyty mieszkaniowe powinniśmy
pomyśleć o najbliższych i wykupić polisę, by ich przyszłość
była zabezpieczona, w razie czego".
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńAby zabezpieczyć siebie i moich bliskich na przyszłość, skorzystałam z oferty kompleksowego ubezpieczenia na życie https://cuk.pl/ubezpieczenia/zdrowie_i_zycie/ubezpieczenie_na_zycie. Taka polisa chroni nas przed następstwami ponad 50 zdarzeń, do których zaliczyć można różne choroby, czy wypadki. Duży wpływ na wybór tej oferty miała jej elastyczność, dzięki czemu mogłam dopasować ją do moich potrzeb. Dzięki polisie mogę być spokojna i nie martwić się o naszą przyszłość.
OdpowiedzUsuń