sobota, 8 lipca 2017

Bank Pocztowy chce skorzystać z potencjału startupów

Bank Pocztowy dołączył do  programu akceleracyjnego "GammaRebels powered by Poczta Polska". Celem Banku jest skorzystanie potencjału, jaki daje współpraca ze start-upami w obszarach bezpieczeństwa, edukacji, komunikacji oraz narzędzi skierowanych do grup wykluczonych finansowo.
Bank Pocztowy dołącza do projektu „GammaRabels powered by Poczta Polska” w lipcu 2017 r. – w momencie startu naboru do jego drugiej tury. Celem projektu jest połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami Banku Pocztowego i Poczty Polskiej. Bank Pocztowy liczy, że otwarcie się na pomysły generowane przez wybrane start-upy pozwoli na rozwój  w zakresie rozwiązań z obszarów bezpieczeństwa, edukacji oraz komunikacji, które ułatwią korzystanie z usług bankowych osobom z wielu względów wykluczonym finansowo. Drugi obszar zaintersowania Banku, to poszukiwanie potencjału produktowego w związku z wdrożeniem dyrektywy PSD2.
 – Nawiązana współpraca może przynieść obopólne korzyści zarówno dla start-upów, jak i nas jak jako doświadczonych biznesowo Partnerów. Bank Pocztowy jest otwarty na innowacyjne rozwiązania, dlatego widzę duży potencjał współpracy w ramach projektu GammaRebels powered by Poczta Polska – mówi Jerzy Konopka, Członek Zarządu Banku Pocztowego.
W ramach drugiej tury projektu zrealizowane mogą zostać programy akceleracyjne dla nawet
11 wybranych mikro i małych firm. Startupy otrzymają także wsparcie mentorskie m.in. w zakresie business development, budowy strategii rozwoju produktu, bądź usługi oraz zarządzania projektami innowacyjnymi. Na realizację swoich innowacyjnych projektów wybrane podmioty otrzymają dofinansowanie z PARP - do 200 tys. zł. Procedura aplikacyjna do drugiej rundy akceleracji zostanie uruchomiona w przyszłym tygodniu na stronie http://hardgamma.com/gammarebels/.
Stronami umowy, w ramach której realizowany jest projekt, poza Bankiem są także Poczta Polska oraz HardGamma Ventures – operator projektu. Projekt potrwa do marca 2018 r


Aviva ubezpieczy rower kupiony nawet 24 miesiące temu

Na podstawie opinii klientów Aviva wydłużyła z 6 do 24 miesięcy okres od zakupu nowego roweru, w którym może on zostać objęty ubezpieczeniem „Koło za kołem”. Polisa ta, obejmująca m. in. casco roweru, jest w ofercie od kwietnia br. Można ją kupić przez internet.
Rower stał się atrakcyjną alternatywą dla samochodu. Jak wynika z najnowszych badań, więcej rowerzystów jeździ nim codziennie lub prawie codziennie (41%) niż siada za kierownicą auta (32%)[1]. Połowa aktywnych rowerzystów wybiera go jako środek transportu do i z pracy, a blisko 60% jeździ nim na zakupy. Poprawia się infrastruktura dla rowerzystów, a korzystaniu z jednośladów sprzyja też moda na zdrowy styl życia.

Letni wyjazd z PZU Wojażer

Trudniej się spakować niż kupić ubezpieczenie – przekonuje turystów PZU. 3 lipca ruszyła kampania promująca polisę turystyczną PZU Wojażer. Spokój na cały wyjazd można mieć już od pięciu złotych dziennie. Ubezpieczenie turystyczne można kupić w każdej chwili przez internet. Wystarczą dwie minuty.
Planujesz urlop? Z pewnością czekają Cię przygody. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie kończą się szczęśliwie. Dlatego weź ze sobą na letni wyjazd ubezpieczenie PZU Wojażer i bądź spokojny cokolwiek się zdarzy – radzi PZU.
Polisa PZU Wojażer chroni na wypadek choroby -  jeśli zachorujesz lub będziesz mieć wypadek PZU zorganizuje i opłaci m.in.: wizyty u lekarza (także stomatologa przy ostrym bólu), badania (np. RTG, EKG, USG, rezonans magnetyczny), operacje i zabiegi, pobyt w szpitalu, transport (medyczny do lekarza lub szpitala, między kolejnymi placówkami medycznymi, do innego szpitala, do miejsca zakwaterowania po udzieleniu pomocy).

Banki centralne skutecznie pobudziły rynki finansowe

Nie myliliśmy się w ostatnim komentarzu pisząc, że to działania banków centralnych mogą mieć kluczowy wpływ na zachowanie giełd w najbliższym czasie. Ostatni tydzień czerwca pokazał nam jak szybko rynki mogą przejść z fazy uśpienia, w której trwały przez ostatnie kilka miesięcy, w fazę podwyższonej zmienności. Tym co zdecydowało o zmianie dotychczasowych kierunków, szczególnie na rynkach obligacji, była wypowiedź prezesa Europejskiego Banku Centralnego – Mario Draghiego – na temat poprawiającej się kondycji europejskiej gospodarki i związanej z tym potrzeby dostosowania polityki monetarnej. W reakcji na ten komentarz nastąpiła dosyć szybka wyprzedaż, w trakcie której rentowności 10-letnich niemieckich obligacji skarbowych poszybowały w górę z poziomu 0,24% na 0,47%, rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych przesunęły się z poziomu 2,14% na 2,30%, natomiast rentowności 10-letnich polskich obligacji skarbowych wzrosły z 3,20% do 3,36%. Wypowiedź Prezesa EBC nie przeszła bez echa również na europejskim rynku akcji czy też na rynku walutowym – Indeks DAX w okresie 26-30 czerwca spadł o -3,5%, natomiast kurs EUR:USD przesunął się z poziomu 1,1182 do 1,1426 (oznacza to, że euro umocniło się w stosunku do dolara o +2,2%). Giełdy amerykańskie i azjatyckie zachowały się relatywnie stabilnie w tym samym okresie.
Sama wypowiedź nie jest jeszcze jednoznaczna z tym jakie decyzje zostaną podjęte przez EBC na kolejnych posiedzeniach (pierwsze będzie miało miejsce 20 lipca). Niemniej jednak inwestorzy będą bacznie przysłuchiwać się kolejnym komunikatom ze strony Mario Draghiego, próbując rozszyfrować kiedy Bank Centralny może rozpocząć proces zmniejszania luzowania ilościowego (dalsza redukcja skupu aktywów – QE), kiedy mogą zostać podniesione stopy procentowe i jaka może być kolejność tych działań. Czy najpierw zostanie zmieniony poziom stóp, czy też najpierw zostanie ograniczony program QE? Decyzje te mają bowiem istotne znaczenie zarówno dla kosztu finansowania długu w poszczególnych gospodarkach strefy euro, na zyskowność europejskich instytucji finansowych (banków i ubezpieczycieli), jak również na kurs walutowy, który wpływa m.in. na konkurencyjność europejskich przedsiębiorstw. Za tymi decyzjami w ślad idzie również zyskowność europejskich papierów dłużnych, kursy europejskich akcji, jak również relatywna zyskowność inwestycji na rynkach globalnych.
Podwyższona zmienność jakiej doświadczyliśmy w ostatnich tygodniach czerwca, nie zmieniła jednak znacząco kierunków indeksów, które zostały nakreślone w pierwszym półroczu br. Najbardziej zyskowną inwestycją okazały się akcje rynków wschodzących, w tym w szczególności akcje tureckie (Indeks ISE30 wzrósł +29%), czy też akcje polskie (Indeks WIG wzrósł +18%). Po drugiej stronie spektrum inwestycyjnego była inwestycja w akcje rosyjskie, które wygenerowały stratę (RTS spadł o -13%) wynikającą ze znacznego spadku cen ropy naftowej (Ropa Brent -16%). Na rynkach rozwiniętych pierwsze półrocze należało przede wszystkim do akcji amerykańskich (Nasaq wzrósł o +14,1%, S&P500 zyskał +8%), za którymi uplasowały się akcje strefy euro (MSCI EMU +6,5%) czy też akcje japońskie (Nikkei225 +6%).


To dobry czas dla naszych przyszłych emerytur. Nie wiadomo, jak długo potrwa

Wszyscy wiemy, że emerytury będą niskie. Jednak spadek emerytur nastąpi przede wszystkim w relacji do zarobków. Siła nabywcza przyszłych emerytur będzie wyższa.
O ile w 1999 roku, w momencie wejścia w życie reformy zmieniającej zasady wyliczania emerytury przez ZUS, średnia emerytura stanowiła 67% przeciętnego wynagrodzenia, to dzisiaj jest ona o połowę niższa od zarobków. Natomiast za 20 lat spadnie do około jednej trzeciej ostatniej pensji.
To nie znaczy jednak, że siła nabywcza przyszłych emerytur będzie niższa niż teraz.
W systemie o zdefiniowanej składce, jaki został wprowadzony w 1999 roku, emerytura z ZUS jest wyliczana na podstawie sumy wpłaconych przez nas składek, zapisanych na koncie emerytalnym, a także na subkoncie, które przejęło składki wpłacane do OFE.
Składki wpłacane do ZUS oczywiście nie są inwestowane, ponieważ ZUS wypłaca je aktualnym emerytom. Są one waloryzowane, czyli co roku zwiększa się ich wartość, a raczej podstawa do obliczenia naszego świadczenia emerytalnego.
Kluczowa dla wysokości naszej przyszłej emerytury będzie odpowiedź na dwa pytania. Po pierwsze, czy podstawa wynikająca z zapisów składek w ZUS na koncie i subkoncie emerytalnym będzie rosła co najmniej w tempie wzrostu inflacji. W przypadku konta prowadzonego przez ZUS jako I filar waloryzacja nie może być w danym roku niższa niż wzrost cen usług i towarów. Utrzymanie realnej wartości zobowiązań ZUS wynikające z zapisów na koncie pierwszofilarowym to minimum.
W przypadku subkonta prowadzonego przez ZUS, na które trafia składka w wysokości 7,3% wynagrodzenia lub 5% (gdy nadal oszczędzamy w OFE), takiej gwarancji nie mamy. W tym przypadku stopa waloryzacji jest ustalana na podstawie średniego tempa wzrostu PKB za ostatnie 5 lat, a jeżeli okaże się ono ujemne, to waloryzacja wyniesie zero. W efekcie, przynajmniej teoretycznie, stopa waloryzacji na subkoncie może być niższa od inflacji.
Drugie najważniejsze dla nas pytanie brzmi: czy nasze składki zapisywane w ZUS na koncie i subkoncie emerytalnym będą waloryzowane w tempie wzrostu naszej płacy?

piątek, 7 lipca 2017

Strategiczne zmiany w Zarządzie Banku Pekao S.A

W dniu 6 lipca 2017 r. Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A. powołała z dniem 7 lipca 2017 r. Pana Tomasza Kubiaka, Pana Michała Piotra Lehmanna, Pana Marka Lusztyna w skład Zarządu Banku i powierzyła im pełnienie funkcji Wiceprezesów Zarządu Banku.

W dniu 7 lipca 2017 r. Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A. powołała Pana Tomasza Styczyńskiego z dniem 7 lipca 2017 r. oraz Pana Marka Tomczuka z dniem 1 września 2017 r. w skład Zarządu Banku i powierzyła im pełnienie funkcji Wiceprezesów Zarządu Banku.  
Rada Nadzorcza postanowiła powierzyć od dnia uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Panu Markowi Lusztynowi funkcję Wiceprezesa Zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku.


środa, 5 lipca 2017

PIU: Już ponad 2 miliony Polaków z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym

Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń za pierwszy kwartał 2017 roku wskazują, że liczba osób posiadających dodatkowe polisy zdrowotne zwiększyła się rok do roku o niemal 30 proc. i osiągnęła poziom ponad 2 milionów ubezpieczonych. Natomiast składka przypisana brutto z całego rynku wyniosła 169,1 milionów zł (wzrost 25 proc.) - wynika z danych PIU.

Debiut spółki MORIZON

W dniu 5 lipca 2017 r. na Głównym Rynku GPW zadebiutowała spółka MORIZON SA.

Spółka MORIZON SA jest 7. debiutantem w roku 2017 na Głównym Rynku GPW oraz 484. emitentem na tym rynku.
MORIZON SA jest 4. spółką, która przeszła w 2017 roku z NewConnect na główny parkiet warszawskiej giełdy.

BIG InfoMonitor: w czterech województwach co dziesiąta osoba ma problemy finansowe

Z danych Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej wynika, że osób opóźniających spłatę różnego rodzaju rachunków oraz rat kredytowych, w I kwartale 2017 r. przybyło 124 tys. Obecnie jest ich 2 446 477, o 5,3 proc. więcej niż na koniec 2016 r. Zwiększyła się przede wszystkim liczba osób niepłacących zobowiązań pozakredytowych, w skład których wchodzą m.in. niezapłacone rachunki za telefon i internet, telewizję kablową, raty pożyczek, alimenty, czynsze, kary za jazdę bez biletów, czy też należności windykowane. Jednoczesne kłopoty z płatnościami pozakredytowymi i kredytowymi ma ponad 473 tys. osób, czyli prawie co piąta.
Rośnie liczba niesolidnych dłużników a wraz z nią Indeks Zaległych Płatności Polaków. Na koniec I kwartału wskaźnik osiągnął 77,7 pkt. W ciągu I kwartału wzrósł o 3,9 pkt. Wzrost bez wyjątku objął wszystkie województwa. W największym stopniu Indeks poszedł w górę na Ziemi Lubuskiej, Śląsku oraz na Lubelszczyźnie.
W aktualnym Newsletterze InfoDług materiał i wyliczenia oparte są o dane z końca marca 2017 r.Dane z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej, dotyczą wyłącznie zaległości osób fizycznych na minimum 200 zł, przeterminowanych o co najmniej 60 dni.
Więcej w najnowszym wydaniu InfoDług na stronie Publikacje Grupy BIK

źródło: BIK

wtorek, 4 lipca 2017

Aplikacja Citi Handlowy Bikes uczy, bawi i motywuje

Citi Handlowy zaprasza stołecznych rowerzystów do korzystania z aplikacji Citi Handlowy Bikes. To pierwsza wersja tej bankowo-rowerowej aplikacji, która na ten moment pozwala na szybkie wyszukiwanie dostępnych rowerów, a także szybkie ich wypożyczanie, śledzenie przebytej trasy. Aplikacja obejmuje także zaawansowany algorytm wyliczania spalonych kalorii. To jednak dopiero początek, bo już wkrótce aplikacja wzbogacona zostanie o kolejne funkcjonalności, w tym m.in. gry miejskie, śledzenie czasu przejazdu, komunikaty push potwierdzające wypożyczenie roweru oraz jego zwrot, a nawet poinformuje o zbliżającym się czasie zakończenia darmowego przejazdu. Pozwoli też na zbieranie odznak za spełnienie wyzwań wyznaczonych w aplikacji i zapraszanie przyjaciół do korzystania z aplikacji za pomocą sieci społecznościowych.
Aplikacja Citi Handlowy Bikes posiada wiele unikalnych funkcjonalności, które czynią korzystanie z rowerów miejskich jeszcze bardziej wygodnym. To jednocześnie zaproszenie rowerzystów do wspólnej zabawy – konkursów, jakie organizowane będą z wykorzystaniem aplikacji. Użytkownicy aplikacji będą mogli także korzystać z promocyjnych produktów bankowych.
Citi Handlowy Bikes to dzisiaj:
  • zapisywanie trasy przejazdu i możliwość udostępnienia liczby przejechanych kilometrów na Facebook
  • śledzenie i zapisywanie w historii szczegółowej trasy przejazdu na podstawie GPS telefonu
  • zaawansowany system liczenia spalonych kalorii, działający w oparciu o dane profilowe użytkownika
  • rozbudowane konto użytkownika, pozwalające między innymi na wstawienie zdjęcia profilowego
  • instrukcja bezpiecznej jazdy rowerem

By wypożyczać rowery za pomocą Citi Handlowy Bikes należy, po pobraniu aplikacji, założyć nowe konto w systemie i wnieść opłatę początkową wysokości min. 10 zł. Obecnie aplikacja nie pozwala na integrację konta z kontem założonym w Veturilo, by korzystać z wpłaconych tam środków. Operatorem aplikacji jest firma Nextbike Polska.

poniedziałek, 3 lipca 2017

PZU ruszyło ze sprzedażą ubezpieczenia zdrowotnego dla małych przedsiębiorców

Z początkiem czerwca PZU poszerzyło swoją ofertę zdrowotną o produkt Zdrowy Biznes kierowany dla przedsiębiorców prowadzących jedno lub dwuosobową działalność gospodarczą. Dzięki niemu mogą oni wraz z małżonkami, partnerami i dziećmi korzystać z prywatnej opieki medycznej w całej Polsce.
- Zdrowy Biznes to ubezpieczenie dla przedsiębiorców, którzy cenią czas, komfort  i poczucie bezpieczeństwa. Wraz z nim mogą korzystać z opieki medycznej w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Wykonując badania profilaktyczne i reagując szybko na pierwsze objawy choroby, przedsiębiorca ogranicza ryzyko swojej nieobecności w pracy, a co za tym idzie – strat finansowych w swojej  firmie  - mówi Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie SA.

Aktywuj IKO i odbierz audiobooka lub 10 zł

Od 19 czerwca do 18 sierpnia w PKO Banku Polskim trwa promocja, w ramach której można zyskać audiobooka lub 10 zł za aktywację aplikacji mobilnej IKO oraz wykonanie co najmniej dwóch operacji przy użyciu IKO na łączną kwotę minimum 50 zł. Celem akcji jest zachęcenie klientów do aktywnego korzystania z aplikacji mobilnej IKO, która umożliwia zarządzanie finansami i dokonywanie szybkich płatności w wygodny sposób z poziomu telefonu.  
W promocji „IKO dla aktywnych” mogą wziąć udział klienci, którzy posiadają konto osobiste w PKO Banku Polskim, wyrazili zgodę na marketing elektroniczny i na dzień startu promocji nie posiadają aktywnej aplikacji IKO, korzystają z IKO w trybie pasywnym (tzn. bez możliwości realizowania operacji) lub mają zablokowany dostęp do aplikacji. Jeśli pomiędzy 19 czerwca a 18 sierpnia zarejestrują chęć udziału w promocji, aktywują aplikację mobilną IKO i wykonają przy jej użyciu co najmniej dwie operacje (jak np. użycie kodu/czeku BLIK, płatności zbliżeniowe telefonem, przelewy zewnętrzne i doładowania telefonu) na łączną kwotę co najmniej 50 zł, otrzymają od PKO Banku Polskiego jeden z pięciu atrakcyjnych audiobooków Audioteki lub premię w wysokości 10 zł na ich konto – w zależności od tego, jaką nagrodę wybiorą podczas rejestracji w promocji.
- Aktywacja aplikacji IKO pozwala klientowi w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez bankowość mobilną w PKO Banku Polskim: nie tylko sprawdzać informacje o kontach i innych produktach, ale również wykonywać przelewy czy doładowania telefonu, korzystać z kodów BLIK czy płacić zbliżeniowo telefonem. Chcielibyśmy zachęcić klientów PKO Banku Polskiego, którzy jeszcze nie wypróbowali aplikacji mobilnej IKO, do sprawdzenia, jak w prosty i wygodny sposób można płacić oraz obsługiwać swoje finanse przez telefon z IKO – podkreśla Paweł Ratkowski, specjalista w Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Banku Polskim.
Każdy klient biorący udział w promocji może otrzymać maksymalnie 3 nagrody – po jednej za aktywację IKO na maksymalnie 3 smartfonach i spełnienie pozostałych warunków promocji. Pula premii jest ograniczona do 100 000 zł. W przypadku niewykorzystania tej puli do 18 sierpnia, Bank może przedłużyć okres promocji o kolejny miesiąc – do 18 września. Szczegóły promocji dostępne są na stronie internetowej w serwisie PKO Banku Polskiego.

Jak nie przepłacić za wakacje. 10 porad ekspertów Banku Pekao S.A

Przed wyjazdem na wymarzony urlop, nieważne czy w kraju czy za granicą, warto sprawdzić co zrobić, aby nie narazić się na zbędne koszty. Eksperci z Banku Pekao S.A. radzą jak, dzięki trzem produktom bankowym: rachunkowi osobistemu z dostępem do bankowości elektronicznej i płatności mobilnych, wielowalutowej karcie debetowej i karcie kredytowej, mieć spokojne wakacje.
1. Sprawdźmy czy mamy dokumenty potrzebne za granicą.
Przed wyjazdem na zagraniczny urlop warto wyrobić dla siebie i całej rodziny Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) (karty wydawane obecnie są ważne aż przez 12 miesięcy), a także sprawdzić ważność dowodu osobistego (powinien być ważny jeszcze co najmniej przez 3 miesiące) lub złożyć wniosek o nowy. Jeśli podczas urlopu będziemy podróżować samochodem, warto sprawdzić ilość punktów karnych. Wszystko to można zrobić zdalnie, potwierdzając tożsamość Profilem Zaufanym założonym poprzez bankowość elektroniczną.
Klienci Banku Pekao S.A. mogą założyć Profil Zaufany poprzez bankowość elektroniczną Pekao24. Dzięki temu, załatwią szereg spraw urzędowych nie wychodząc z domu takich jak m.in. złożenie wniosku o kartę EKUZ, nowy dowód osobisty czy sprawdzenie ilości punktów karnych.
2. Dokonując rezerwacji hoteli czy lotów, warto skorzystać ze zniżek.
Rezerwując hotele, loty, kupując sprzęt sportowy czy wynajmując auto na miejscu, warto skorzystać z dostępnych zniżek.
Płacąc kartami Banku Pekao S.A. czy aplikacją płatności mobilnych PeoPay można uzyskać szereg zniżek m.in. na booking.com (4% zwrotu wydatków), fru.pl czy w Europcar, a także w sklepach ze sprzętem sportowym i kilkudziesięciu hotelach w całym kraju. Szczegóły można znaleźć na stronie Galerii Rabatów lub w bankowości elektronicznej Pekao24.
3. Ubezpieczenie turystyczne to podstawa.
Oprócz karty EKUZ, dobrze jest mieć ubezpieczenie turystyczne czy assistance samochodowy. Sprawdźmy czy do naszego rachunku bądź karty kredytowej jest już dołożone takie ubezpieczenie i jaki jest jego zakres.
W Banku Pekao S.A. klienci, którzy prowadzą przykładowo rachunek Eurokonto Aktywne Plus mogą liczyć na pomoc medyczną w kraju i na całym świecie oraz assistance samochodowy zapewniający usunięcie usterki na miejscu czy holowanie samochodu w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Ponadto, dzwoniąc na Infolinię Podróżną, sprawdzą jak najlepiej dotrzeć do wybranej destynacji.
4. Za granicą warto płacić kartą, a gotówkę przeznaczyć jedynie na drobne wydatki.
Na urlopie płaćmy kartami wszędzie, gdzie to możliwe: w hotelach, sklepach spożywczych, na autostradach czy w restauracjach. Weźmy ze sobą tylko niewielką ilość gotówki – przyda się na zrobienie zakupów na lokalnym targu czy kupienie hamburgera w ulicznej budce. Dzięki temu, po przyjeździe do kraju nie zostaniemy z obcą walutą w portfelu (a tym bardziej z niewymienialnym w kraju bilonem) i nie stracimy na jej ponownej wymianie. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie karty wielowalutowej podłączonej do rachunku w złotych i rachunków walutowych (rachunki walutowe zasilimy na bieżąco korzystając z wymiany walut w bankowości na smartfony). Kartą wielowalutową zapłacimy w walucie kraju, w którym się znajdujemy.
Bank Pekao oferuję wielowalutową kartę debetową, która automatycznie przełącza się pomiędzy rachunkami w PLN oraz w EUR, USD, CHF i GBP. Przykładowo, lecąc do Rzymu tą samą kartą zapłacimy za kawę jeszcze na lotnisku w Polsce (z rachunku w złotych), a następnie w Rzymie (z rachunku w euro). (Nie potrzebujemy dwóch kart!). Kartą zapłacimy dokładnie tyle ile widnieje na rachunku. Bank nie pobierze żadnych prowizji za przewalutowanie. Rachunek w euro i innych walutach USD, CHF czy GBP zasilimy na bieżąco, bankując na smartfonie, dzięki nowemu serwisowi na komórki m.pekao24.pl.
5. Karta kredytowa to obowiązkowe wyposażenie podróżnika. Przyda się na niespodziewane wydatki czy wynajęcie samochodu za granicą.
Karta kredytowa, tak jak okulary przeciwsłoneczne czy krem z filtrem, to obowiązkowe wyposażenie podróżnika. To taka poduszka bezpieczeństwa, która zadziała w razie gdybyśmy byli zmuszeni pokryć niespodziewane wydatki. Dzięki niej kupimy także wymarzone buty, torebkę czy sprzęt elektroniczny upolowany na zagranicznych wyprzedażach. Karta kredytowa przyda się, jeśli będziemy chcieli wynająć samochód na miejscu (w wielu krajach nie da się tego zrobić bez karty kredytowej lub w razie jej braku, trzeba dodatkowo zapłacić) czy zarezerwować nocleg w hotelu. Do kart kredytowych często dołączony jest pakiet ubezpieczeń turystycznych.
Bank Pekao S.A. oferuje całą gamę kart kredytowych, w tym pozwalających na spłatę zadłużenia w ratach (karta Elastyczna) czy oferujących bogaty pakiet ubezpieczeń (MasterCard Credit Gold). Ponadto, dzięki nowemu serwisowi m.pekao24.pl., bankując ze smartfona, klienci mogą pożyczyć pieniądze z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Pieniądze w ramach „Klik Gotówki” zostaną dostarczone na rachunek klienta nawet w 30 sekund.

niedziela, 2 lipca 2017

Autoryzacja mobilna w ING

ING Bank Śląski wprowadził nową metodę autoryzacji transakcji. Klienci dokonujący przelewów w systemie bankowości internetowej mogą potwierdzać przelewy w aplikacji Moje ING mobile.
Dotychczas klienci banku wykonujący transakcje w systemie bankowości internetowej Moje ING, potwierdzali operację jednorazowym kodem autoryzacyjnym otrzymanym SMS-em. Od 20 czerwca klienci mogą zostać poproszeni o autoryzację transakcji w  aplikacji mobilnej. Nowy sposób autoryzacji jest dostępny dla klientów, którzy korzystają z systemu bankowości internetowej Moje ING i aplikacji Moje ING mobile.
Żeby zatwierdzić operację należy zalogować się do aplikacji, gdzie znajdują się szczegóły dotyczące transakcji. Autoryzacja SMS w dalszym ciągu jest dostępna i może występować zamiennie z autoryzacją mobilną. Bank na podstawie indywidualnej analizy decyduje o sposobie autoryzacji każdej transakcji.
Więcej informacji na stronie: https://www.ingbank.pl/autoryzacja-mobilna.

Info prasowe  ING Bank Śląski

Getin Bank na podium rankingu kont osobistych TotalMoney.pl

Konto Getin UP zostało uznane za jedno z najlepszych na rynku i zajęło II miejsce w rankingu przygotowanym przez portal TotalMoney.pl. O wysokiej pozycji w zestawieniu zadecydował m.in. brak opłat za prowadzenie konta oraz atrakcyjny pakiet korzyści dodatkowych. 
Ranking najlepszych kont osobistych TotalMoney.pl został przygotowany dla określonego typu klienta. O wyniku zestawienia decydowały koszty użytkowania rachunku oraz karty do konta, przy założeniu, że jego użytkownik co miesiąc będzie na nie przelewał minimum 1,5 tys. zł. Modelowy Klient miał też w każdym miesiącu dokonać transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 500 zł.
II miejsce w zestawieniu zajęło konto Getin UP, które jest bezwarunkowo darmowe. Jego posiadacze nie ponoszą także żadnych opłat za przelewy zlecane przez Internet i wypłaty w bankomatach sieci PlanetCash i Euronet. Jeśli w ciągu miesiąca zrealizują płatności kartą na kwotę min. 300 zł, Bank nie pobierze prowizji za jej obsługę. Konto Getin UP zapewnia także dostęp do Pakietu Korzyści, czyli szeregu benefitów dla aktywnych Klientów. Jednym z profitów jest możliwość uzyskania zwrotu do 360 zł za rachunki opłacone z wykorzystaniem funkcji „polecenie zapłaty”. Bank zwraca również 2 proc. wartości zakupów opłacanych kartą kredytową oraz 2 proc. raty kredytów gotówkowych i ratalnych. Dodatkowo w ramach Pakietu Korzyści posiadacze konta Getin UP mogą liczyć na podwyższenie oprocentowania konta oszczędnościowego o 0,25%.
Aby skorzystać z Pakietu Korzyści, wystarczy otworzyć bezpłatne konto oszczędnościowe, co miesiąc otrzymywać wpływ na konto z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 1 tys. zł i dokonywać płatności kartą na łączną kwotę 300 zł oraz wyrazić zgody marketingowe na otrzymywanie informacji o promocjach Banku.

Info prasowe GetinBank


Bank Zachodni WBK uruchamia infolinię w języku ukraińskim



Obserwując znaczący wzrost zainteresowania usługami bankowymi wśród obywateli Ukrainy przebywającymi w Polsce, Bank Zachodni WBK postanowił uruchomić na infolinii obsługę w języku ukraińskim.
Od 1 czerwca, ukraińskojęzyczni klienci dzwoniąc pod nr infolinii będą mogli uzyskać informacje i pomoc w zakresie posiadanych produktów bankowych, usług bankowości elektronicznej BZWBK24, czy też zapoznać się z ofertą banku w swoim ojczystym języku. Doradcy Multikanałowego Centrum Komunikacji Banku Zachodniego WBK, będą służyć swoją pomocą obywatelom Ukrainy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.
Dbając o to, by zapewnić klientom naszego banku najwyższy poziom usług staramy się bacznie obserwować i reagować na pojawiające się zapotrzebowanie. Wyłącznie w zeszłym roku otworzyliśmy ponad 20 tys. kont dla nierezydentów. W tym roku nadal utrzymuje się zainteresowanie i spodziewamy się, że liczba kont dla nierezydentów wzrośnie o min. 50%. Widząc jak wielu nowych klientów pochodzi zza naszej wschodniej granicy postanowiliśmy otworzyć kanał komunikacji dostępny również w języku ukraińskim. – mówi Tomasz Niewiedział, dyrektor Obszaru Bankowości Multikanałowej.
Oprócz obsługi w języku ukraińskim, Klienci Banku Zachodniego WBK mają już zapewnione wsparcie doradców z Multikanałowego Centrum Komunikacji także w języku angielskim, hiszpańskim i migowym. W tej chwili klienci mogą kontaktować się z bankiem wykorzystując już 9 kanałów komunikacji, w tym telefon, video, audio, czat, mail, formularz kontaktowy czy skype.
Dążymy do jak największej użyteczności i prostoty, wprowadzając rozwiązania technologiczne i funkcjonalne, które mają za zadanie faktycznie ułatwiać naszym klientom życie. Bank już teraz prowadzi bardzo zaawansowane prace nad wdrożenie wideoweryfikacji klientów z wykorzystaniem biometrii twarzy, która pozwoli na założenie konta nowemu klientowi bez wizyty w oddziale banku, a następnie nawet na zaoferowanie mu innych produktów, np. kredytowych. – dodaje Tomasz Niewiedział.
Już teraz wiele spraw klienci Banku Zachodniego WBK mogą załatwić bez konieczności wizyty w oddziale. Przykładem tutaj jest TeleKlik, proces, w którym klient, który ma pozytywną decyzję kredytową, może zawrzeć z nami umowę w usługach bankowości elektronicznej, bez wychodzenia z domu. Inną nowością jest Active Engagement – usługa polegająca na on-linowym wsparciu klienta w wypełnianiu przez niego wniosku kredytowego.

Info prasowe Banku Zachodniego WBK

Przegląd wiadomości z PPK

 W mijającym  tygodniu o PPK można było przeczytać: "Do tej pory do uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych trafiło już 251 mln ...