sobota, 19 listopada 2011

Duże zmiany w eMAKLERZE

20 listopada 2011 roku zostaną wprowadzone do eMaklera zmiany, które ułatwią korzystanie z serwisu. 

Od 20 listopada wprowadzone zostaną zamiany w zakresie:
–  aby wejść do eMaklera w serwisie transakcyjnym trzeba będzie wybrać opcję „Giełda”, która zastąpi opcję „Papiery wartościowe”
–  po wejściu w pozycję „Giełda” od razu znajdziemy się w trybie online. Dodatkowo, linki do formatek zleceń kupna lub sprzedaży będą znajdowały się  jeszcze wcześniej, na stronie „Portfel inwestycyjny”, zastępując w tym miejscu link „Wejdź online”
- historie zleceń, transakcji i zapisów online zostaną zastąpione przez – odpowiednio – „Bieżące zlecenia”, „Bieżące transakcje” i „Bieżące zapisy”
–  wszystkie historie, które do tej pory były dostępne w trybie offline znajdą się w opcji „Historie offline”
–  pojawi się nowa funkcja „Dane i ustawienia”; będzie zawierała 4 podopcje:
–  „Szczegóły umowy” – będziemy w niej prezentowali, jak sama nazwa wskazuje, dane dotyczące usługi maklerskiej, m. in.: nazwa i numer rachunku powiązanego, stawkę prowizji w kanale internetowym, status umowy oraz login do notowań mobilnych
–  „Wyłącz hasła” – znana opcja służącą do wyłączenia żądania haseł jednorazowych przy zleceniach na dany dzień „Szybkie zlecenia” – umożliwia ona przekazywanie zleceń na giełdę bezpośrednio z pierwszego kroku zlecenia bez wyświetlania podsumowania wprowadzonych parametrów i dodatkowego zatwierdzenia dyspozycji. Opcja działa tylko przy wyłączonym potwierdzaniu operacji hasłem i jest aktywna wyłącznie do końca dnia. W każdej chwili w ciągu dnia można wyłączyć tę opcję również w opcji "Szybkie zlecenie"
–  „Wycena portfela” – można powiedzieć, że opcja ta zastąpi stan rachunku w trybie offline, ale nie do końca to będzie prawda, ponieważ w tej opcji będzie można wyświetlić stan rachunku na wybrany dzień w przeszłości
– pojawi się nowa opcja „Kalkulator zysków i strat” – będzie on przedstawiał zyski i straty na papierach z rynku kasowego. Prezentowane będą dla każdej pozycji na rachunku kolejno: „Liczba”, „Cena nabycia” (będzie to średnia cena kupna papieru), „Cena D-1” (kurs papieru na zamknięcie poprzedniej sesji), „Zmiana%” (zmiana procentowa ceny D-1 w stosunku do średniej ceny kupna), „Wartość na D-1” (wartość papieru w D-1), „Zysk / Strata na D-1” (kwota zysku lub straty w D-1 na danym papierze). Będzie też prezentowana suma zysków i strat na wszystkich papierach będących aktualnie w portfelu. Kalkulator nie uwzględnia zapłaconych prowizji.
- wdrożenie aplikacji do obserwacji notowań i wykresów giełdowych oraz do analizy technicznej online, znanej na rynku Staticę, która w mBanku ma nazwę mStatica.
 Więcej tutaj:



Socjalizm w pełnej krasie

Przed chwilą w Sejmie Premier Donald Tusk  uzasadnił konieczność wprowadzenia podatku od wydobycia srebra i miedzi.  Otóż przekonywał, że w obecnym stanie prawnym możliwości wykorzystania wzrostów cen tych kopalin przez Skarb Państwa są bardzo ograniczone. Jak tłumaczył, aby "bezpośrednio uzyskać pieniądze dla wszystkich Polaków z tytułu działalności wydobywczej i przerobu, trzeba byłoby wykorzystać dywidendę". Zaznaczył, że jest to kosztowny sposób pozyskiwania środków, "ponieważ oznacza konieczność dzielenia się także z współwłaścicielami zagranicznymi".
"Ta struktura własności, jaką mamy w przypadku KGHM, powoduje, że dywidenda jest kosztowna i uciążliwa dla samego KGHM, jeśli jest wysoka, i mało korzystna z punktu widzenia interesów społecznych" - powiedział szef rządu.


Czyli premier uważa to, że współwłaściciel uzyskuje korzyści z tytułu bycia współwłaścicielem przedsiębiorstwa jest szkodliwe społecznie.

Ciekawo co na to ekonomiści w większości przyklaskujący poczynaniom partii rządzącej i zachwyceni wczorajszym exposse. Inwestorzy zagraniczni już wczoraj pokazali co o tym myślą.

Ja proponuję pójść dalej, 30 proc, akcji będących w posiadaniu Skarbu Państwa oddać proporcjonalnie każdemu Polakowi i wtedy każdy z nas będzie czerpał rzeczywiste korzyści z koniunktury na rynku metali 

Panu premierowi przypomnę, że udziałowcami KGHM są OFE oraz osoby fizyczne, więc sugerowanie, że społeczeństwo nie czerpie korzyści z dywidendy jest nadużyciem. Skarb Państwa i tak czerpie profity z działalności  KGHM poprzez  podatki które ta firma płaci.



Czekamy na kolejne propozycje rządu w zakresie zwiększania wpływów do budżetu. 
 

sobota, 12 listopada 2011

Skąd się wziął kryzys finansowy

Jeśli jeszcze nie wiecie to posłuchajcie. Filmik ma napisy w j. polskim.

W sposób prosty i rzeczowy wyjaśni Anglik - Godfrey Bloom






Przegląd wiadomości z PPK

 W mijającym  tygodniu o PPK można było przeczytać: "Do tej pory do uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych trafiło już 251 mln ...