poniedziałek, 16 października 2017

Jak się przygotować na jesienny urlop w górach, aby nie zawyżać statystyk GOPR?

Dane GOPR: 614 interwencji w górach w sezonie letnim – jak się przygotować na jesienny wyjazd w góry?

Jak wynika z najnowszych statystyk Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, tylko w czasie tegorocznych wakacji (od 24 czerwca do 31 sierpnia br.) na terenie polskich gór, od Sudetów po Bieszczady, GOPR interweniował 614 razy. Przytoczone statystyki wskazują, że wakacje w górach to nie tylko piękne widoki, ale również ryzyko wystąpienia wypadku.



Natomiast Polacy coraz częściej decydują się na przesunięcie urlopu na wrzesień, październik a nawet listopad – miesiące, którym towarzyszy bardziej kapryśna aura, niższe temperatury i wcześniej zapadający zmrok, ale również mniejsze obłożenie popularnych miejscowości turystycznych, a co się z tym wiąże – większa dostępność ofert i niższe ceny.

Jak się przygotować na jesienny urlop w górach, aby nie zawyżać statystyk GOPR?
Ratownicy GOPR zachęcają do odkrywania uroków polskich gór, ale przypominają o konieczności odpowiedniego przygotowania do wypraw, nawet tych po najłatwiejszych szlakach.

Na stronach GOPR - turyści znajdą wszystkie potrzebne informacje, które pomogą w odpowiednim zaplanowaniu wyprawy. Podstawowe informacje, które powinny zostać zebrane to:
•przebieg szlaku turystycznego, którym będziemy się kierować - czy stokiem leśnym, grzbietami czy halami itp.,
•sieć schronisk turystycznych,
•czas marszu od planowanego punktu wyjścia do punktu docelowego,
•lokalizacja obiektów, które mogą stanowić awaryjne schronienie na szlaku w przypadku załamania się pogody - szałasy, schrony, koleby, leśniczówki itp.,
•drogi odwrotu, jeżeli podejmiemy decyzję o skróceniu naszej wędrówki (deszcz, mgła, burza),
•wysokość nad poziomem morza (n.p.m.), na jaką będziemy musieli podejść i wędrować oraz różnice wzniesień na podejściach i zejściach w czasie wędrówki.

Turyści planujący wyjazd w góry nie powinni zapomnieć także o zabraniu wszystkich potrzebnych rzeczy - głównie odpowiedniego ubrania i butów. Nawet jeśli prognoza pogody wskazuje na ciepłe dni, należy pamiętać, że jesienne ranki i wieczory, zwłaszcza w górach są już bardzo zimne. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w mapę lub przewodnik po okolicy, w którą się wybieramy. Nie należy polegać tylko na mapach w telefonie. W górach, szczególnie tych wysokich, może zdarzyć się brak połączenia z siecią. Dlatego warto mieć przy sobie mapę, na którą w razie konieczności będziemy mogli spojrzeć.

Odpowiednie przygotowanie to jedno. Jednak nawet wyposażeni we wszystkie potrzebne rzeczy, maszerując po górskich szlakach, powinniśmy być czujni i ostrożni. Góry są niebezpieczne i trzeba o tym pamiętać.

Wyjazd w góry, niezależnie od pory roku, jest obciążony ryzykiem. Chodząc po górskich szlakach nie trudno o kontuzję np. złamanie ręki czy nogi. Oczywiście pomoc GOPR jest nieoceniona, ale turyści powinni się liczyć z tym, że w przypadku interwencji prędzej czy później będą musieli ponieść finansowe skutki takiego wypadku. Mogą potrzebować pieniędzy na rehabilitację czy utracić część wynagrodzenie ze względu na czasową niezdolność do wykonywania obowiązków służbowych. Dlatego przed wyjazdem warto wykupić polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (dostępną np. w Concordii Ubezpieczenia), która zabezpieczy przed finansowymi skutkami niespodziewanych i niepożądanych zdarzeń – mówi dr Filip Przydróżny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych, Concordia Ubezpieczenia.

Ratownicy górscy podkreślają, że najwięcej wypadków w górach związanych jest z nieostrożnym zachowaniem, co prowadzi do złamań, zwichnięć i skręceń kończyn. Jednak wiele osób przecenia też swoje możliwości kondycyjne, co często prowadzi do wyczerpania, omdleń, a nawet kłopotów z sercem. W takich sytuacjach turyści także zwracają się do GOPR o pomoc.

źródło: Concordia.pl 

Zapraszam do wykupienia ubezpieczenia NW - 798 918 323
ul. Lubelska 173 Chełm, Agencja Ubezpieczeniowa Aneta Oszwa  

Sprawdź swoje ubezpieczenie samochodowe:
https://kalkulator.ubea.pl/partner/2905

środa, 4 października 2017

Nowy pakiet dla wspólnot mieszkaniowych

UNIQA wprowadziła do sprzedaży ubezpieczenie Pakiet dla Właścicieli Budynków Wielomieszkaniowych. To nowa odsłona produktu przeznaczonego dla wspólnot mieszkaniowych zainteresowanych szeroką i kompleksową ochroną ubezpieczeniową. Wyróżnikiem nowej oferty jest m.in. ubezpieczenie mienia „od wszystkich ryzyk” standardowo dostępne dla każdego klienta oraz bezpłatne usługi assistance do każdej polisy.
Nowy produkt umożliwia indywidualne kształtowanie zakresu ochrony, dzięki czemu jest on maksymalnie dostosowany do potrzeb i oczekiwań konkretnego klienta. W ramach pakietu do wyboru jest 7 ubezpieczeń i 18  klauzul dodatkowych, które można w prosty i szybki sposób zawrzeć na jednej polisie. Nieważne, czy klient jest małą wspólnotą, czy deweloperem – oferta zostanie dopasowana do jego potrzeb. 
W jednym pakiecie i na jednej polisie znalazło się wiele ubezpieczeń i klauzul, spośród których klient sam może wybrać te, których potrzebuje. W ramach ubezpieczenia mienia możliwe jest kształtowanie ochrony w zakresie określonych w umowie zagrożeń, takich jak pożar, czy powódź. Jeśli jednak klient oczekuje pełnej ochrony, dostępne jest także ubezpieczenie mienia „od wszystkich ryzyk” (tzw. „all risk”).
- Jako lider w sektorze ubezpieczeń dla sektora mieszkalnictwa doskonale wiemy jak trudnym, odpowiedzialnym i pełnym wyzwań  zadaniem jest zarządzanie nieruchomościami. Niespodziewane zdarzenie może w jednej chwili spowodować straty w mieniu wspólnoty czy dewelopera, ale także zniszczyć prywatny dobytek mieszkańców. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie, zapewniające kompleksową ochronę – mówi Adam Łoziak, wiceprezes ds. sprzedaży UNIQA. - Słuchamy rynku i tworzymy rozwiązania, które spełniają oczekiwania naszych klientów. Są to często pionierskie pomysły i za to właśnie klienci nas cenią – dodaje.
Nowością w Pakiecie dla Właścicieli Budynków Wielomieszkaniowych jest ubezpieczenie mienia „od wszystkich ryzyk” standardowo dostępne dla każdego klienta, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, czy też  ubezpieczenie asysty i ochrony prawnej, w której wspólnota zyskuje możliwość konsultowania z prawnikami treści uchwał i regulaminów, czy pokrycie kosztów spraw sądowych.
- To, co wyróżnia nowy pakiet, to bezpłatne assistance dodawane do każdej polisy. W przypadku zdarzenia losowego, jak zalanie czy pożar, lub w sytuacji kradzieży z włamaniem, czy stłuczenia szyb, UNIQA organizuje interwencję specjalisty (m.in. hydraulika, elektryka lub szklarza). Zapewniony jest także dozór i transport mienia oraz sprzątanie po szkodzie - mówi Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w UNIQA. - Do dyspozycji klienta pozostaje też infolinia prawna i budowlana.
- Cieszymy się, że wspólnie z UNIQA, jako pierwsi na rynku, przygotowaliśmy pakiet pomocy dedykowany wspólnotom mieszkaniowym. Zakres ubezpieczenia assistance został tak skonstruowany, aby w pełni odpowiadać ich potrzebom. Dzięki temu właściciele lokali mają zagwarantowaną niezbędną pomoc w sytuacji różnych, nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich jak np. awaria domofonu, instalacji grzewczej, czy awaria bramy wjazdowej do budynku - mówi Urszula Szwarc, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.​​
Ponadto pakiet dla wspólnot mieszkaniowych wyróżnia:
  • ubezpieczenie katastrofy budowlanej, do pełnej sumy ubezpieczenia bez dodatkowo płatnej składki,
  • szeroka definicja zalań oraz przepięć w podstawowym zakresie ubezpieczenia,
  • możliwość ubezpieczenia budynków powyżej 50 lat według wartości nowej,
  • rażące niedbalstwo i utracone korzyści w ubezpieczeniu OC do pełnej sumy gwarancyjnej,
  • ubezpieczenie OC członków zarządu w formie bezimiennej z dodatkowymi klauzulami.
- Pakiet dla wspólnot mieszkaniowych to nie tylko ubezpieczenia, ale także profesjonalna obsługa przed i posprzedażowa. Mamy w UNIQA ponad 25-letnie doświadczenie w ubezpieczeniach dla mieszkalnictwa oraz duży portfel klientów. Wiemy, jak najlepiej dopasować ofertę do ich  potrzeb. Mamy również  doradców dla rynku mieszkalnictwa oraz dedykowany serwis likwidacji szkód, w tym osobny zespół likwidatorów oraz specjalną infolinię - dodaje Rafał Kukier, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Mieszkalnictwo i Ubezpieczenia Korporacyjne w UNIQA.
UNIQA jest liderem rynku w ubezpieczaniu spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz ich lokatorów, a także zarządców nieruchomości. Obecnie ubezpiecza ponad 50 proc. spółdzielni w całym kraju, w sumie ok. 1600 spółdzielni i 80 000 ich budynków. Ochroną otacza także 40 proc. wspólnot mieszkaniowych, czyli łącznie 50 000. Dodatkowo, UNIQA ubezpiecza ogółem 1 mln mieszkańców w Polsce.
Info od: UNIQA Polska


 Czy pamiętasz o swoim ubezpieczeniu komunikacyjnym? 

Sprawdź tutaj: OC Samochodu

Przegląd wiadomości z PPK

 W mijającym  tygodniu o PPK można było przeczytać: "Do tej pory do uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych trafiło już 251 mln ...